top of page

דוקוסטרים - עשרה ימים של סרטי דוקו מעולים בסינמטק 13-23במאי

מאי זה דוקאביב, ימי הקורונה ממציאים לנו תכניות ושיתוף של פעולות אמנותיות שלא ידענו קודם.

אז הכירו את דוקוסטרים: עשרה ימים רצופים עם מגוון של סרטים בינלאומיים וישראלים בולטים מהשנים האחרונות (כולם מתורגמים לעברית!), מבחר סרטי ביכורים ישראלים שהוקרנו בדוקאביב 2019. כולם זמינים לצפייה במחיר קטנטן, בזמן ובמקום שנוח לכם. כל ההכנסות מצפיות בסרטים הישראלים יועברו ישירות ליוצרים.


בחרנו להצביע לכם על ארבעה סרטים על אמנות מומלץ בהחלט לפות בהם

אנג'ליקה, ישראל 2019

בעליית גג תל אביבית נמצאים ציורים מרהיבים של אנג'ליקה ש"ץ, בתו של אבי האומנות הישראלית בוריס ש"ץ, אותה עולם האומנות טרם הכיר. דרך השחזורים של ציוריה לקראת תערוכה ראשונה, נחשף סיפורה המשפחתי של אמנית גדולה שנולדה לאצולה תרבותית, ורק עכשיו זוכה להערכה שלא קיבלה בחייה. "אנג'ליקה" - אחד מסרטי התעודה הישראלים הטובים של השנה.


בימוי, תחקיר ותסריט: דן פאר

הפקה: שלומי אלקבץ, גלית כחלון

חברת הפקה: דו בו גרסו פילמס

עריכה: לב גולצר

צילום: דן פאר, ארז גלונסקה


 

מחר כבר עבר, ישראל 2019

מה קורה כשאמן ממציא דמות ומפצל את עצמו לשניים? ומה קורה כשהדמות המומצאת קמה על היוצר שלה? דוקו מוזיקלי המספר את סיפורו של "צ'רלי מגירה", גבי אבודרהם, צעיר חולמני מבית שאן עם אובססיה לאלביס ויכולות נגינה וירטואוזיות. אחת הדמויות המעניינות יותר בעולם המוזיקה, נע על ציר זמן של כמעט שני עשורים ובוחן מה קורה כשאמן חוצה את הגבולות שהוא הציב לעצמו.


בימוי, עריכה וצילום: בועז גולדברג הפקה: אייל דץ חברת הפקה: ספרקלהורס הפקות תסריט: בועז גולדברג, אייל דץ מוזיקה: צ'רלי מגירה, זיקו


 

פתח את הפה, ישראל 2019

עומר, יזן ומוחמד, הם שלושה נערים בני 12 מהעיר לוד, הנמצאים בשנתם האחרונה בבית הספר היסודי, בשנה זו כל אחד מהם יעבור חוויה מטלטלת. עומר יתמודד עם מחלתו של אביו, מוחמד יעזוב את לוד ואת החברים שהוא כל כך אוהב ויזן יתמודד עם ההשלכות של התנהגותו האלימה. אלה, מורה למוזיקה שעלתה לארץ מברית המועצות לשעבר, פותחת מקהלה בבית ספרם ומזמינה אותם לסביבה פנטסטית ומוגנת, שתעמיד במבחן את המציאות שמחוץ לכתלי הכיתה ואת המסע האמיתי המתרחש בנפשותיהם של הילדים.


בימוי: תמרה ממון הפקה: אסף אמיר

חברת הפקה: נורמה הפקות עריכה: אוריה הרץ צילום: מאי עבאדי גרבלר מוזיקה: אופיר ליבוביץ' פסקול: שחף וגשל

 

לגלות את ויוויאן מאייר, ארצות הברית 2013

הם חשבו שהם מכירים אותה, אבל איש מהם לא דמיין שהאומנת המוזרה והמסוגרת שלהם מצלמת בסתר מאות אלפי תמונות. איש גם לא היה מאמין ששנים אחרי מותה, יתגלו הצילומים האלה במקרה, יוצגו בגלריות נחשבות ברחבי תבל והיא תיחשב לאחת הצלמות המשובחות של המאה ה-20. ויוויאן מאייר ניהלה חיים כפולים. לא היו לה משפחה או חברים, והילדים שבהם טיפלה זוכרים אותה כדמות אפלה ומאיימת. היא לא הרשתה לאיש להיכנס לחדרה, שם אגרה אינספור ארגזים ובהם צילומים, סרטים שהקליטה וקטעי עיתונות. מה מנע ממנה להציג את האמנות שלה בעודה בחיים? האם מאחורי צילומי הרחוב המשעשעים, הנוגעים ללב ומלאי האנושיות עמדה אישה מרירה, בודדה שהלכה ואיבדה את הקשר עם המציאות? סרט מרהיב על אישה שנותרה חידה לא מפוענחת.


בימוי ותסריט: Charlie Siskel, John Maloof

הפקה: John Maloof, Charlie Siskel

חברת הפקה: N/a

עריכה: Aaron Wickenden

צילום: John Maloof

פסקול: J. Ralph

100 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page